Kartová hra Sedma s jednoduchým ovládaním v elegantnom a prehľadnom prostredí.

Druh kariet:
Nemecké / mariášové, 32 listov. Dve osmy sa vyhodí a hrá sa iba so tridsiatich kartami. Počet kariet musí byť deliteľný počtom hráčov.

Bodované hodnoty:
Hodnotu 10 bodov majú iba karty eso a desiatka. Kto vyhráva posledné kolo, získa dodatočných 10 bodov. Celkovo je teda možné získať 90 bodov, tzn. na výhru stačí 50 bodov. Ostatné karty sú v podstate pľuvať s výnimkou sedmy, ktorá berie všetko.

Cieľ:
Získať čo najviac bodov na konci hry.

Pravidlá:
Rozdajú sa vždy 4 karty. V lízacím balíčku (talóne) zostávajú ostatné karty. Vyhadzovať začína ten, kto vyhral poslednú hru.
Kolo: Hráči postupne vyhadzujú jednu kartu. Kolo berie tá karta, ktorá bola vyhodená ako prvý, alebo sedma. Ak teda nikto z ďalších hráčov nevyhodí kartu rovnakej hodnoty, nie farby, karty vyhodené v tomto kole berie hráč prvý. Inak berie koleso hráč, ktorý ako POSLEDNÝ vyhodil kartu berúce koleso.
Koniec kola: Kolo končí, ak hráč, ktorý začínal nechce alebo nemôže koleso otočiť. Koleso môže byť týmto hráčom otočené kartou berúce kolo (tzn. Rovnakú, ktorá bola vyhodená ako prvý v tomto kole alebo siedmu).
V ďalšom kole začína ten, kto získal karty v poslednom kole.
Na konci každého kola dolízávají všetci hráči vždy do 4 kariet, s výnimkou ku koncu hry, kedy nie je dostatok kariet, a teda hráči dolízávají tak, aby mali rovnaký počet kariet.
Na konci hry (po vyhodení všetkých kariet) sa spočítajú body. Víťazí ten, kto získal najviac bodov.
Bežné víťazstvo je za jeden bod, víťazstvo 90: 0 je za dva body, všetky štichu sú za 3 body.
Hra končí okamžite v prípade, kedy na odhadzovacej kôpke sú 4 rovnaké karty ihneď po sebe. V tom prípadne víťazí hráč, ktorý odhodil poslednú kartu. Za takéto víťazstvo sa počíta 5 bodov. Za štvoricu desiatok sa počíta 10 bodov a za štvoricu sedmičiek sa počíta 15 bodov.